Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach.

Mamy laureatów

Zakończył się okres bożonarodzeniowy, który owocował polską tradycją śpiewania kolęd i pastorałek. Klasa II pod nazwą „Słoneczka”, jak co roku aktywnie uczestniczyła w różnych przeglądach i konkursach zajmując czołowe miejsca. W tym roku również wypadliśmy bardzo dobrze. Zespół zajął II miejsce w Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniu 12 stycznia 2017 r. w Sanatorium w Krasnobrodzie oraz I miejsce w Stanisławowskich spotkaniach z kolędą 31 stycznia 2017 r.

Był również sukces indywidualny, który osiągnęła uczennica naszej klasy Martynka Kukiełka. Martynka jest uzdolniona muzycznie i lubi śpiewać; w konkursie w Sanatorium zajęła I miejsce oraz bardzo wspierała nasz zespół.

Uczniowie zmierzyli się również ze starszymi, bardziej doświadczonymi muzycznie zespołami podczas XVII Spotkań z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w dniu 10 stycznia 2017 r. Była to dla nas wielka przygoda muzyczna, gdzie usłyszeliśmy miłe i motywujące do dalszej pracy słowa jurorów – muzyków zespołu VOX panów Paszta i Tokarzewskiego.

Cieszymy się bardzo, że cały czas z nami w bardzo miłej atmosferze uczestniczyli rodzice, którzy nas wspierali, szczerze cieszyli się z naszych sukcesów oraz nas wozili. Dziękuję z całego serca p. Wioletcie Kukiełce, pp. Agnieszce i Adamowi Gontarzom, p. Robertowi Jasinie, p. Ewie Szamańskiej oraz pp. Szkałubom, dziadkom Kasi.

Z wyrazami wdzięczności  Anna Szkałuba wychowawczyni klasy II

a także

Konkursy wojewódzkie, powiatowe i gminne

 • Wyróżnienie Magdalena Gleń w powiatowym 20. Jesiennym Konkursie Recytatorskim „Quo vadis – dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”.
 • I miejsce w gminie i II miejsce w powiecie w turnieju piłkarskim „Z podwórka na stadion o Puchar na stadion” dziewczynki U-10.
 • I miejsce Martyna Kukiełka w Spotkaniu Kolęd i Pastorałek w Sanatorium W Krasnobrodzie.
 • II miejsce zespół Słoneczka uczniowie z kl. II w Spotkaniu Kolęd i Pastorałek w Sanatorium w Krasnobrodzie.
 • I miejsce w zespołu Słoneczka z kl. II w Stanisławowskich spotkaniach z kolędą.

 • Wyróżnienia – Katarzyna Szkałuba i Aleksandra Żmuda w plastycznym konkursie „Choinka cudów”.
 • II miejsca – Igor Dobek i Bartłomiej Czekirda, wyróżnienia Wiktoria Szymańska, Martyna Kukiełka, Natalia Jasina, Agnieszka Głąb w gminnym konkursie Zakładka do książki.
 • pod kierunkiem P Anny Szkałuba

Warto też wspomnieć o sportowych sukcesach uczniów z Kaczórek

Zagraj z nami dziewczynami – Lubelska Mobilna Akademia Piłkarska Dziewcząt

Zagraj z nami dziewczynami – Lubelska Mobilna Akademia Piłkarska Dziewcząt to projekt Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, do którego została zaproszona nasza szkoła. Projekt był realizowany od września do 18 grudnia 2016 r., a jego celem było popularyzacja piłki nożnej wśród dziewcząt i wyłonienie najzdolniejszych zawodniczek w kategorii U-11 i U-14 w województwie lubelskim.

Znaleźliśmy się w grupie 18 zakwalifikowanych ekip podzielonych na grupę północną: Lider Chotyłów, Legion Grabów Szlachecki, Dubler Opole Lubelskie, Ostrów Lubelski, Perły Lublin, KKP Widok Lublin, Jabłonna, ZS Bystrzejowice, Sokół Konopnica i grupę południową: Górnik Łęczna, Niedźwiadek Chełm, Kinga Krasnystaw, Granit Bychawa, ZS Modliborzyce, Hetman Zamość, Sparta Biłgoraj, Grom Różaniec, SP Kaczórki.

Projekt polegał na realizacji w swoich klubach zajęć piłkarskich z dziewczętami oraz branie udziału w cyklu turniejów piłkarskich organizowanych przez LZPN. Trenerem naszych dziewcząt była Anna Szkałuba.

Nasze drużyny pod opieką Anny i Krzysztofa Szkałubów uczestniczyły w turniejach przeprowadzonych w Łopienniku Nadrzecznym, Piaskach, Biłgoraju i Zamościu. Młodsze i starsze dziewczyny grały ze zmiennym szczęściem, ale w każdym kolejnym meczu gra układała się coraz lepiej. Brak ogrania na hali był jednak przeszkodą nie do przeskoczenia.

Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce 13 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej przy kompleksie sportowym Globus w Lublinie. Opiekunowie zespołów otrzymali podziękowania za włożoną pracę, a szkoła sporo sprzętu sportowego. W efekcie realizacji projektu szkoła wzbogaciła się o 31 piłek, 16 znaczników, drabinkę, płotki, pachołki, krążki itp. oraz piękny pamiątkowy puchar. Razem z sukcesem chłopaków w Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Adamów należy to uznać za milowy krok w powrocie do dobrej tradycji.

Serdecznie dziękuję dziewczętom za waleczną postawę na boisku a rodzicom za przewożenie dzieci na piłkarskie wyjazdy. Ze sportowym pozdrowieniem.

Anna Szkałuba

Zagraj z nami dziewczynami:

https://www.youtube.com/watch?v=HMrDxOtiPMk

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Adamów:

https://www.youtube.com/watch?v=A4dOuoxJrpk

https://www.youtube.com/watch?v=MofcbDdzWMI

a także

 • I miejsce w eliminacjach gminnych i III miejsce w eliminacjach powiatowych turnieju piłkarskiego Z Podwórka Na Stadion w kategorii U-12 dziewczyny w Starym Zamościu.
 • I miejsce chłopców w Mikołajkowym Turnieju w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Adamów w Szewni Górnej.
 • pod kierunkiem P. Krzysztofa Szkałuby
 • Gratulujemy uczniom i Nauczycielom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *