Relacja z XXIII sesji Rady Miejskiej w Krasnobrodzie. 09. 02. 2017 r.

Przepraszam za opóźnienie z nagraniem. Konwertowanie , montaż i dodanie do YouTube trwało cały czas od piątku , od godzin wieczornych.

4 myśli nt. „Relacja z XXIII sesji Rady Miejskiej w Krasnobrodzie. 09. 02. 2017 r.

  1. Jesteśmy na dużym spotkaniu rodzinno-towarzyskim ,odczucie wszystkich po obejrzeniu ostatniej Sesji RM w Krasnobrodzie jest takie samo. Czy dojdzie do przyłączenia gimnazjum do szkoły podsawowej, czy szkoły będą funkcjonować oddzielnie ,dojdzie do podziału etatów,wszyscy nauczyciele będą mieli pracę ,kwestia tylko w jakim wymiarze.Tak naprawdę ,,idzie tu gra,,o stanowisko dyrektora.Może więc niech każdy rządzi tam gdzie do tej pory .Trochę więcej demokracji i obiektywizmu proszę PAŃSTWA RADNI. Szacun i uznanie dla Pani Dyrektor ZSP.

  2. Jestem mieszkanką Krasnobrodu i kocham Krasnobród całym sercem.Sesję RM w naszej miejscowości prześledziłam po raz pierwszy w życiu i jak Pan Bóg da , mam nadzieję ,że nie po raz ostatni. Drodzy mieszkańcy M. i G.Krasnobród znajdźmy czas i śledźmy na bieżąco co się u nas dzieje.Sesje są naprawdę bardzo dobrą , jeśli nie najlepszą lekcją..Na każdą kadencję wybieramy władze gminy , radnych i nasza rola na tym się chyba w zasadzie kończy.Życie jednak weryfikuje i pokazuje, kto rządzi i jak rządzi .Nasz Krasnobród ma wielki potencjał w wielu dziedzinach .Dobre chęci w dzisiejszych czasach nie wystarczają..Realia są take ,że aby coś osiągnąć, w każdym zawodzie trzeba być operatywnym profesjonalistą najlepiej z doświadczeniem i kontaktami ,czy to w zakresie zarządzania czy pozyskiwania środków unijnych itp.Takie jest życie.,,Jeszcze się taki nie narodził , żeby wszystkim dogodził,, ale to kompetencja ,przyzwoitość ,obiektywizm , intuicja ,zwykła ludzka wrażliwość powinny być zaletami rządzących, na każdym szczeblu . Reforma oświaty odbiła się a raczej odbija się wciąż szerokim echem i w naszej miejscowości.Nadzieja środowiska w obiektywnych radnych, aby jeszcze pozostawić wszystko w obecnym stanie. Co się odwlecze , to nie uciecze. Na dzień dzisiejszy bezbolesnego wyjścia z sytuacji nie widać.Wierzmy , że nadchodzący czas przyniesie jednak dobre i uczciwe rozwiązanie .Obecna reforma wygasza gimnazjum, a nie szkołę podstawową.Zastanawiam się w którym porcie stacjonowała łódź ratunkowa w czasach , kiedy gimnazjum prężnie powstawało i się rozwijało. Żal serce ściska , że mimo wszystko nie ma pierwszej klasy liceum . Szkoła na miejscu , warunki lokalowe bardzo dobre, oszczędność czasu, pieniędzy na bilety miesięczne , bezpieczeństwo.Nie ma skutku bez przyczyny.
    Okazuje się więc ,że nadrzędnym kryterium wyboru szkoły przez rodziców i uczniów jest więc poziom nauczania w danej szkole(rankingi,osiągnięcia,odsetek uczniów dostających się na wyższe uczelnie).Ktoś kiedyś powiedział :uczyć można się całe życie i niczego można się nie nauczyć.Sztuką jest uczyć się tak ,aby się nauczyć i to w jak najkrótszym czasie.

    PS.Zabrakło stanowiska pozostałych dyrektorów szkól podstawowych obecnych na sesji .Rozumiem, że reforma oświaty w żaden nawet najmniejszy sposób ich szkół nie dotyczy.

  3. Osobom decyzyjnym życzę mądrości ,wytrwałości a nade wszystko uczciwych i sprawiedliwych rozwiązań. I niech nikt nie mówi, że praca radnego jest łatwa ,bo jak widać do takich nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *