Są pieniądze na przebudowę drogi Krasnobród – Jacnia

Droga powiatowa w miejscowościach: Krasnobród, Hutki, Jacnia zostanie przebudowana jeszcze w tym roku. Powiat Zamojski podpisał umowę z Wojewodą Lubelskim na dofinansowanie przedsięwzięcia w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Dotacja z budżetu państwa na ten cel wynosi ponad 2,7 mln złotych.
Zmodernizowana zostanie droga powiatowa nr 3260L relacji: Tomaszów Lubelski- Krasnobród – Jacnia na odcinku Krasnobród –Jacnia o długości 6,7 km.
Planowany zakres robót obejmuje m.in.: nową nawierzchnię na całej długości drogi, przebudowę i budowę chodników i skrzyżowań, formowanie obustronnych poboczy, wykonanie peronów przystankowych i zatok autobusowych, wymianę znaków drogowych i odtworzenie oznakowania poziomego oraz wymianę ustroju nośnego i nawierzchni mostu na rzece Jacynce w miejscowości Jacnia.  Projekt realizowany jest w partnerstwie z gminą Krasnobród.
Zadanie realizowane będzie w 2017 roku. Obecnie trwa wybór wykonawcy robót.

W ramach modernizacji drogi przebudowany zostanie także położony w jej ciągu most na rzece Wieprz w miejscowości Krasnobród.

źródło: http://www.kurierzamojski.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *