Ktoś ukradł myśliwską ambonę z pola w Wólce Husińskiej

Czego to ludzie nie ukradną… Policjanci ustalili właśnie, że złodziejem ambony myśliwskiej, która zniknęła z pola w Wólce Husińskiej jest 33-letni mieszkaniec gminy Krasnobród.
Brak ambony zauważył łowczy jednego z kół łowieckich. Natychmiast zareagował. Wczoraj (środa, 22 marca) poinformował o tym policjantów z Krasnobrodu. – Drewniana konstrukcja, ustawiona jesienią ubiegłego roku, skradziona została z pól uprawnych w miejscowości Wólka Husińska. Straty oszacowano na kwotę 1500 złotych – informuje Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.
Mundurowi zgłoszenie przyjęli i rozpoczęli poszukiwania złodzieja i łupu. Szybko ustalili, że rabusiem jest 33-letni mieszkaniec gm. Krasnobród. Ambonę znaleźli na jego podwórku. Drewniana konstrukcja była już pocięta na kawałki.
33-latek już usłyszał zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Wkrótce stanie przed sądem. – Zgodnie z kodeksem karnym zabór w celu przywłaszczenia cudzego mienia to przestępstwo, za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności – precyzuje Joanna Kopeć.

źródło: www.kronikatygodnia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *