Szkolenie z zakresu narażenia na biologiczne szkodliwości zdrowotne oraz zasad profilaktyki, ze szczególnym uwzględnieniem chorób odkleszczowych, alergicznych i parazytologicznych.

W ramach realizowanego przez Instytut Medycyny Wsi w Lublinie projektu z zakresu zdrowia publicznego określonego w Narodowym Programie Zdrowia, 3 grudnia 2017 r. (niedziela) o godzinie 12.00, w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu narażenia na biologiczne szkodliwości zdrowotne oraz zasad profilaktyki, ze szczególnym uwzględnieniem chorób odkleszczowych, alergicznych i parazytologicznych.
W ramach spotkania edukacyjnego każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania bezpłatnych badań laboratoryjnych:
• badania serologiczne w kierunku boreliozy metodą ELISA w klasie IgM i IgG,
• oznaczenia serologiczne w kierunku 4 alergenów: Aspergillus fumigatus, kurz siana, pierze kurze, naskórek trzody chlewnej.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy rolników (zarówno indywidualnych, jak i pracowników wielkotowarowych gospodarstw rolnych), osoby zamieszkujące teren gminy, leśników i weterynarzy, jako grupy zawodowe szczególnie związane charakterem pracy i zatrudnieniem z obszarami wiejskimi, zalesionymi oraz których praca obejmuje kontakt ze zwierzętami.
Uczestnicy szkoleń stacjonarnych zostaną poproszeni o wypełnienie anonimowej ankiety, w której poddadzą samoocenie wzrost swojej wiedzy i świadomości dotyczących zagrożeń biologicznych występującej w ich środowisku pracy.

źródło:
www.krasnobrod.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *