Wypadek przy Sanktuarium. Nie żyje starsza pani.

Fot. KMP Zamość
85-letnia mieszkanka Warszawy zmarła po tym, jak w środę (8 sierpnia) po południu została potrącona przez samochód. Do wypadku doszło w Krasnobrodzie, na przejściu dla pieszych przed Sanktuarium Maryjnym.

Policjanci jeszcze pracują nad wyjaśnieniem dokładnego przebiegu i okoliczności zdarzenia. Póki co ustalili, że 85-latka znajdowała się na pasach, gdy została potrącona przez opla, którym kierowała 55-letnia mieszkanka Krasnobrodu.

– Poszkodowana doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Tam zmarła.Kierująca oplem była trzeźwa. Zatrzymano jej uprawnienia do kierowania i dowód rejestracyjny pojazdu, którym się poruszała – informuje Joanna Kopeć z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policja kolejny raz apeluje do kierowców o rozwagę i przypomina, że oznakowane przejście to miejsce, gdzie zarówno na pieszym jak i kierującym ciążą szczególne prawa i obowiązki.

Podstawowym błędem kierowców, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych, jest niezachowanie szczególnej ostrożności, w efekcie czego pojawienie się pieszego na przejściu jest dla kierującego zaskoczeniem. Jeśli do tego pojazd porusza się z nadmierną prędkością, to jego zatrzymanie przed torem ruchu pieszego jest po prostu niemożliwe.

Pieszym policja przypomina, że zabrania się im między innymi wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.

źródło: Kronika Tygodnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *