Tragedia w lesie pod Krasnobrodem.

Fot. KMP Zamość

Obrażenia, jakich doznał 68-latek były tak poważne, że mężczyzna zmarł. Został przygnieciony przez ciągnik rolniczy podczas pracy w lesie w gminie Krasnobród.
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek (17 września) w Kaczórkach. Z ustaleń policji wynika, że 68-letni mieszkaniec gm. Krasnobród pojechał rano do lasu. Miał wycinać drzewa, a później pnie wyciągać linką przyczepioną do ciągnika.
Długo nie wracał. Najbliżsi zaczęli się niepokoić. W lesie odnaleźli przewrócony traktor, w którego kabinie leżał 68-latek.
– Policjanci, pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe, które pozwolą na ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Policjanci apelują o ostrożność w czasie wykonywania prac leśnych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. – Pamiętajmy również, że planując prace związane z wycinką drzewa dobrze byłoby wykonywać je wspólnie z inną osobą. W takiej sytuacji nawet jeśli dojdzie do wypadku – druga osoba szybko powiadomi służby ratunkowe. Bowiem czas w czynnościach ratunkowych ma bardzo duże znaczenie – podkreśla policjantka.

źródło: http://www.kronikatygodnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *