Radni uchwalili budżet

Ponad 31 milionów 140 tysięcy złotych dochodów i wydatki na poziomie około 32 milionów 420 tysięcy. Tak w liczbach wygląda budżet Gminy Krasnobród na 2019 rok, który radni uchwalili w piątek 28 grudnia.
Już w styczniu ma być ogłoszony przetarg na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. W przyszłym roku gmina zamierza wydać na ten cel prawie 810 tysięcy złotych, a rok później – ponad 4 miliony 430 tysięcy.
Kolejną ważną i kosztowną inwestycją jest przebudowa oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji sanitarnej w Krasnobrodzie rozłożona na trzy lata. Wartość tej inwestycji sięga 4 milionów 670 tysięcy złotych, ale do 85 procent kosztów netto samorząd może otrzymać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wniosek o przyznanie dotacji przeszedł już pozytywnie ocenę formalną, czeka jeszcze na ocenę merytoryczną i jeśli dofinansowanie zostanie przyznane prace rozpoczną się w przyszłym roku.
Z tego samego źródła samorząd otrzyma dotację na realizację projektu pod nazwą „Zachowanie i udostępnienie najatrakcyjniejszych elementów dziedzictwa naturalnego w Krasnobrodzie”. Chodzi m.in. o uporządkowanie parku i przebudowę ul. Młyńskiej, łączącej sanatorium rehabilitacyjne z centrum miasta, która ma się zamienić w promenadę spacerową. Realizacja tej inwestycji może kosztować ponad 1 milion 760 tysięcy złotych, ale ostateczne koszty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie robót, który ma być ogłoszony na początku 2019 roku.
W przyszłorocznym planie finansowym rada miejska zapisała również prawie 1 milion złotych na dokończenie, rozpoczętej w tym roku, przebudowy drogi powiatowej Pniówek – Suchowola – Maciejówka.
Kolejne 440 tysięcy złotych będzie wykorzystane na budowę deptaka oraz ciągów pieszych i elementów małej infrastruktury do obsługi turystyki wodnej, a także rozbudowę terenów rekreacyjnych przy zbiorniku wodnym w Krasnobrodzie. Na te inwestycje samorząd również otrzyma wsparcie z Unii Europejskiej, które udało się pozyskać za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze” i Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Roztocze”.
Ponadto radni zgodzili się na przekazanie ponad 40 tysięcy złotych Powiatowi Zamojskiemu na budowę oświetlenia przy drodze w Hutkowie.
Podczas piątkowej sesji Rada Miejska w Krasnobrodzie rozważała również nieznaczną podwyżkę opłat śmieciowych. Od nowego roku będzie obowiązywać nowa umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, której realizacja w ciągu dwóch lat będzie kosztować o ponad 100 tysięcy więcej niż do tej pory. By zgodnie z przepisami koszty obsługi systemu były w 100 procentach finansowane, opłaty śmieciowe powinny wzrosnąć o 1 złotówkę – z 7 do 8 złotych od osoby, ale większość radnych odrzuciła tę propozycję.

źródło: https://ias24.eu

2 thoughts on “Radni uchwalili budżet

  1. A co z drogą Krasnobród – Zielone…..wstyd ,wstyd,wstyd.nawet na piechotę się nie przejdzie tą drogą …zamiast ciasteczek,Radni i kawki …pomyślcie o drodze…bo się z Was całe województwo JUŻ śmieje…nawet Was nie stać na dokończenie drogi i ścieżkę rowerową..za 100tys.zł….z Tomaszowa do Zielonego MY JUŻ jeżdzimy a póżniej do Krasnobrodu na piechtę???????

  2. Czyja to zasługa te inwestycje ? Przypisuje sobie ,, nowa stara władza ”sukces w pozyskiwaniu środków zewnętrznych przez : – droga powiatowa Pniówek- Suchowola- Krasnobród ( wniosek powiatu ), – przebudowa ul. Młyńska wraz z promenadą spacerową (Pan Bratkowski sukces ) – oświetlenie w miejscowości Hutków zadanie własne gminy ( dofinansowanie 50% powiat ) , – przebudowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej ( marzenie kolejny wniosek ),

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *