Policjanci z Krasnobrodu na narciarskim stoku w Jacni.

Do ferii zimowych w naszym województwie jest jeszcze dużo czasu (przypadną na drugą połowę lutego), ale aura sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Policjanci z posterunku w Krasnobrodzie wykorzystali to i na stoku w Jacni (gm. Adamów) spotkali się z młodymi narciarzami, by rozmawiać o bezpieczeństwie.

Na narty wybrała się do Jacni grupa dzieci z Nielisza. Byli tam również mł. asp. Grzegorz Pryciuk i sierż. szt. Krzysztof Monastyrski. Oni na nartach nie jeździli, ale przeprowadzili dla narciarzy krótką pogadankę.

– Mówili na temat właściwego zachowania podczas zimowych zabaw, o mogących wystąpić zagrożeniach oraz sposobach ich unikania. Przypomnieli o zakazach i nakazach obowiązujących na stokach. Przypominali o obowiązku jeżdżenia w kasku oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Nawiązali również do zbliżających się ferii i wyjazdów na zimowiska – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przy okazji mundurowi przypomnieli również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach promując noszenie odblasków.

źródło: https://www.kronikatygodnia.pl

1 thought on “Policjanci z Krasnobrodu na narciarskim stoku w Jacni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *