Krasnobród: Są pieniądze na oczyszczalnię i kanalizację

Oczyszczalnia ścieków w Krasnobrodzie jest, ale już wiekowa. Wkrótce ma być zmodernizowana. W ramach tej samej inwestycji na osiedlu Podklasztor powstanie kanalizacja.
Gmina wystarała się o wysoką dotację na ten cel. Koszt całej inwestycji to ok. 4,7 mln złotych, a wsparcie z Unii Europejskiej sięgnie aż 85 proc. tej kwoty.
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Krasnobrodzie jest potrzebna, bo to obiekt wiekowy, ma ponad 20 lat i przez to jego wydajność nie jest wystarczająca. Kanalizacji doczekają się mieszkańcy ulic Tomaszowskiej, Łąkowej i Sobieskiego oraz alei Najświętszej Marii Panny.

źródło: www.kronikatygodnia.pl

Krasnobród: Będzie dotacja na oczyszczalnię i kanalizację
Gmina Krasnobród otrzyma z Unii Europejskiej dotację na modernizację oczyszczalni ścieków i budową sieci kanalizacyjnej. Kosztorysową wartość projektu szacuje się na około 4 milionów 700 tysięcy złotych, z czego do 85 procent kosztów netto będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
– Oczyszczalnia była budowa ponad 20 lat temu według zupełnie innych technologii niż teraz. Po modernizacji jej moce przerobowe będą większe, urządzenia bardziej nowoczesne, a to pozwoli na zabezpieczenie potrzeb mieszkańców w tym zakresie – tłumaczy burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.
Kanalizacja będzie budowa w osiedlu Podklasztor, gdzie część sieci już jest. – Teraz będzie ona budowa m.in. w okolicy alei Najświętszej Marii Panny oraz ulic Tomaszowskiej, Łąkowej czy Sobieskiego – wylicza burmistrz Misztal.
Gmina czeka na podpisanie umowy o przyznaniu dofinansowania i jednocześnie przygotowuje przetarg na wykonanie robót. Pierwsze prace mają się rozpocząć w tym roku.

źródło: /ias24.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *