Krasnobród: Świetna postawa! 19-latek znalazł portfel i oddał

Takie zachowania należy chwalić. 19-latek z Krasnobrodu znalazł portfel ze znaczną gotówką oraz dokumentami, ale sobie go nie przywłaszczył, tylko zaniósł na policję. Dzięki temu mężczyzna, który to zgubił szybko odzyskał swoją własność.

„Pewnie cuda się nie zdarzają, ale może ktoś przyniósł portfel, który zagubiłem?” – zapytał policjantów mężczyzna, który do posterunku w Krasnobrodzie zgłosił się w piątek (12 października) po południu.

Opowiedział, że kilkanaście minut wcześniej przez roztargnienie zgubił portfel, w którym miał znaczną sumę pieniędzy, dowód osobisty, prawo jazdy, a także kartę do bankomatu. Dokładnie opisał okoliczności, w jakich jego portfel zaginął.

Chwilę później już trzymał swoją własność w rękach. Bo okazało się, że niewiele wcześniej na posterunek z portfelem zgłosił się 19-latek, który go znalazł.

– Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę, że znaleziony przedmiot, pieniądze, czy dokumenty należy zwrócić.  Unikniemy wówczas odpowiedzialności z art. 284 kodeksu karnego, czyli przywłaszczenia rzeczy – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

źródło: http://www.kronikatygodnia.pl

Poświęcenie nowego autobusu w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Krasnobrodzie. 10.10.2018 r.

10 października 2018 r. połączyliśmy obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego z poświęceniem nowo zakupionego autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach programu „Wyrównywania różnic między regionami III” w 2018 r. w obszarze D – likwidacja barier transportowych.

1. Msza Święta w intencji Dyrekcji , Pracowników i Uczestników POW w Kościele
p.w. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie.
2. Poświęcenie nowego autobusu.
3. Prezentacja multimedialna i część artystyczna w wykonaniu Uczestników POW.

zdjęcia dzięki uprzejmości P. Sławomira Mazura.

Galeria zdjęć

zobacz więcej >>>>>

______________________________________________________________________

zdjęcia: Józef Zdybel

Galeria zdjęć

zobacz więcej >>>>>

Przekazanie placu budowy drogi Maciejówka – Kalinowice. 10.10.2018 r.

Informujemy, że w dniu dzisiejszym przekazano plac budowy Wykonawcy zadania dot. przebudowy drogi powiatowej nr 3247L relacji dr. kr. 17 – Pniówek – Suchowola – Maciejówka, realizowanego z dofinansowaniem Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Zamościu. 
Zakres rzeczowy zadania obejmuje: przebudowę drogi powiatowej dł. 19,2 km oraz przebudowę mostu na rzece Łabuńka w miejscowości Pniówek. Przedsięwzięcie przebiega przez teren trzech gmin: Zamościa, Adamowa, Krasnobrodu, które zobowiązały się partycypować w kosztach.
Wartość robót drogowych wyniesie około 20,9 mln złotych.
Inwestycja realizowana będzie w latach 2018-2019.
Zadanie jest częścią wspólnego projektu pn. „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju w ramach RPO WL 2014-2020, realizowanego przez powiaty województwa lubelskiego.
źródło;www.powiatzamojski.pl

nagranie i zdjęcia dzięki uprzejmości P. Sławomira Mazura.

Galeria zdjęć

zobacz więcej >>>>>

Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości dla Stowarzyszenia „Ach Zielone” 04.10.2018 r.

04.10.2018 w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie odbyła się Gala wręczenia Medalu Pamiątkowego Województwa Lubelskiego z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę., przyznanych przez Marszałka Województwa Lubelskiego.
Wśród 100 wyróżnionych organizacji Pożytku Publicznego z całego województwa lubelskiego znalazło się Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości ZIelone i okolic „Ach Zielone”
Pamiątkowy Medal odebrał , w imieniu Stowarzyszenia  P. Tomasz Skóra.
Gratulujemy Stowarzyszeniu „Ach Zielone” i życzymy dalszej wspaniałej pracy!

zdjęcia dzięki uprzejmości P. Sławomira Mazura.

 

Galeria zdjęć

zobacz więcej >>>>>

Kandydat na Burmistrza Krasnobrodu – Tomasz Skóra

Polecany

Kandydat na Burmistrza Krasnobrodu Tomasz Skóra

Program Wyborczy kandydata na Burmistrza Krasnobrodu Tomasza Skóra

Aktualizacja programu

1. Uregulowanie spraw dotyczących wieczystego użytkowania gruntów bloków na osiedlu Podklasztor.
2. Pozyskanie środków na budowę kolejki krzesełkowej na odcinku: Wieża Widokowa – Zalew.

Program Wyborczy także na Naszym Forum:

czytaj >>>>>>

Potwierdzenie zgłoszenia w PKW:

więcej >>>>>>

Krasnobród: Mistrzostwa przy brydżowym stoliku

Na co dzień ratują ludzkie życie albo zgłębiają tajniki prawa. A w ostatni weekend września spotkają się w Krasnobrodzie na Mistrzostwach Polski w Brydżu Sportowym Prawników i Pracowników Służby Zdrowia.
Impreza potrwa trzy dni (28-30 września). Odbędzie się w Centrum Szkolenia i Rekreacji Elbest na ul. Kościuszki. Organizuje ją Stowarzyszenie Sportowo-Artystyczne proActiv.
Przy brydżowych stolikach zasiądą adwokaci, prokuratorzy, sędziowie, notariusze, ale też lekarze, rehabilitanci czy aptekarze z całej Polski. mają rywalizować w kategorii par i teamów.
Zgłoszenia chętnych są nadal przyjmowane. Należy je na specjalnych kartach (są do pobrania na stronie www.proactivssa.pl) wysyłać na adres: biesiadybrydzowe@opnet.pl. Więcej informacji o zasadach uczestnictwa można uzyskać telefonicznie u Grzegorza T., dyrektora turnieju (537 301 307) lub u sędziego Jacka B. (603 709 020).
Patronami medialnymi wydarzenia są m.in. Kronika Tygodnia, Słowo Podlasia i Radio Bon Ton

źródło: Kronika Tygodnia

Listy kandydatów do Rady Miejskiej w Krasnobrodzie. Wybory 2018.

Okręgi wyborcze i granice

Okręg Granice

Nr 1. Miasto Krasnobród ulice: Kościuszki, Leśna, Łastowieckiego, Plac Siekluckiego, Sikorskiego, Powstańców Styczniowych, Św. Rocha, Targowa, Wczasowa, Zapiasek.
Nr 2. Miasto Krasnobród ulice: 3 Maja, Andersa, Cicha, Gietki, Mickiewicza, Mostowa, Nadrzeczna, Rynek, Szkolna, Wolności.
Nr 3. Miasto Krasnobród ulice: Lelewela, Modrzewiowa, Sosnowa, Świerkowa, Sołectwo Szur, Spokojna od Nr 19 do Nr 25 (numery nieparzyste) i od Nr 22 do Nr 56 (numery parzyste).
Nr 4. Sołectwo Grabnik, Sołectwo Nowa Wieś, Miasto Krasnobród ulice: Młyńska, Partyzantów, Zamojska.
Nr 5. Miasto Krasnobród ulice: Fiołkowa, Jaśminowa, Kalinowa, Kwiatowa, Liliowa, Różana, Sanatoryjna, Wiśniowa.
Nr 6. Miasto Krasnobród ulice: Aleja Najświętszej Marii Panny, Królowej Marysieńki, Łąkowa, Słoneczna, Sobieskiego; Podklasztor ulice: Aleja Najświętszej Marii Panny, Tomaszowska i Turzyniec.
Nr 7. Miasto Krasnobród ulice: Dominikańska, Konopnickiej, Spokojna od Nr 1 do Nr 15 (numery nieparzyste) i od Nr 2 do Nr 20 (numery parzyste), Tomaszowska; sołectwo Majdan Wielki ulice: Borki i Tomaszowska, Podklasztor ulica Konopnickiej.
Nr 8. Sołectwo Dominikanówka.
Nr 9. Sołectwo Hutków.
Nr 10. Sołectwa: Hutki, Kaczórki.
Nr 11. Sołectwa: Hucisko, Malewszczyzna, Potok-Senderki, Stara Huta.
Nr 12. Sołectwo Wólka Husińska.
Nr 13. Sołectwo Zielone.
Nr 14. Sołectwo Majdan Mały, Sołectwo Majdan Wielki: od Nr 1 do Nr 83 (numery nieparzyste) i od Nr 2 do Nr 120 (numery parzyste).
Nr 15. Sołectwo Majdan Wielki: od Nr 85 (numery nieparzyste) do końca i od Nr 122 (numery parzyste) do końca.

https://wybory2018.pkw.gov.pl

Listy kandydatów do Rady Miejskiej w Krasnobrodzie.

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAZIMIERZA MISZTALA
1.SACHAJKO Piotr
2.MICHALSKI Zbigniew Piotr
3.WYROSTKIEWICZ Roland Tadeusz
4.CIOS-MAIROT Radosław Mariusz
5.ROCZKOWSKA Aleksandra Zofia
6.BOREK Bernadeta Teresa
7.MIERZWA Maria Grażyna
8.DWORNICZAK Tomasz
9. KUDEŁKA Mirosław Julian
10. PRZYTUŁA Jacek
11.WĘCŁAK Jerzy
12.DZIURA Mieczysław
13.SKÓRA Dorota
14.KOPCZYŃSKI Jan
15.BUCZAK Justyna Paulina

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SŁAWOMIRA RADLIŃSKIEGO
1.WYSZYŃSKI Krzysztof Wojciech
2.UMIŃSKI Gabriel Marian
3.SZARLEJ Jadwiga Władysława
4.HEJZNER Stanisław Konstanty
5.ŁASOCHA Jan August
6.KAPUŚNIAK Józef Władysław
7.ROCZKOWSKI Zygmunt
8.SKOWROŃSKI Bogdan
9.BARGIEL Janusz Andrzej
10.RENKA Bernard
11.OLINKIEWICZ Leszek Konrad
12.KOSTRUBIEC Jan
13.DĄBROWSKI Marian Wiesław
14.BIŃCZYK Krzysztof
15.

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA CZAPLI
1.SPRĘŻYNA Jarosław Mariusz
2.WRYSZCZ Józef Mirosław
3.TRUSZKOWSKA Barbara Zdzisława
4.DOBRUT Małgorzata Ewa
5.ZDYBEL Wojciech Krzysztof
6.LALIK Jan
7.KORGA Jerzy
8.KUSTRA Piotr
9.ZUB Sylwester
10.SZKAŁUBA Anna Maria
11.KUSIAK Andrzej
12.BURDA Paweł
13.MAZUREK Krzysztof Edward
14.GROMEK Małgorzata Katarzyna
15.UJMA Andrzej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZ SKÓRA
1.NOWOSIELECKI Sławomir Dariusz
2.
3.DROŹDZIEL Andrzej Jan
4.NAWÓJ Dariusz Mirosław
5.ŻURAKOWSKI Wojciech Tomasz
6.KORZENIOWSKI Ryszard
7.PRZYTUŁA Mirosław Stanisław
8.CISEK Kamil
9.GĘŚLA Krzysztof
10.FILA Wiesław Bogdan
11.CZAPLA Piotr Jerzy
12.
13.
14.MAZUR Sławomir Benon
15.NAJDA Wiesław Adam

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPORT DLA WSZYSTKICH
1.
2.
3.MIELNICZEK Kazimierz
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.

KOMITET WYBORCZY ZAMOJSKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE
1.
2
3.
4.
5.
6.
7.
8.KAWKA Radosław
9.
10.
11.GRABIAS-GONTARZ Magdalena
12.
13.
14.
15.

Źródło: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/062004#geo_committee_stat