Sympozjum naukowe poświęcone Powstaniu Styczniowemu na Lubelszczyźnie. ZSO w Krasnobrodzie. 23.03.2017 r

23.03.2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie odbyło się sympozjum naukowe poświęcone Powstaniu Styczniowemu na Lubelszczyźnie.
Uroczystość odbyła się w 154 rocznicę bitwy w okolicy Św. Rocha przez oddział Marcina Macieja Borelowskiego , „Lelewela” /24 marca 1863 r/
W sympozjum uczestniczyli m.inn. Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Miształ , ks. prałat Roman Marszalec , dr. hab.Andrzej Przegaliński ,Monika Żur – p.o. dyrektor delegatury w Zamościu , były dyrektor szkoły Adam Kałuża , nauczyciele, uczniowie z 25 szkół.
Sympozjum poprzedzone było konkursami: wiedzy, dziennikarsko – literacki i plastyczny.

Porządek sympozjum:
1. Referatu dr. hab.Andrzeja Przegalińskiego , pracownika naukowego Instytutu Historii UMCS w Lublinie na temat Powstania Styczniwego na Lubelszczyźnie , z podkreśleniem roli Michała Lelewela „Borelowskiego”
2.Panel dyskusyjny , w którym uczestniczyli ks.prałat Roman Marszalec, dr. hab. Andrzej Przegalińsk , Adam Kałuża i Józef Zdybel.
3.Montaż słowno-muzyczny „Strzępy pamięci” przygotowany przez uczniów.
Rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród i dyplomów.
4.Wystąpienie gości. w którym P. Burmistrz Kazimierz Miształ podziękował Dyrekcji, nauczucielom i uczniom za przygotowaną uroczystość.
Była to prawdziwa , piękna lekcja Naszej historii dla młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *